SuiteCRM – atviro kodo sistema SugarCRM pagrindu 

Kas vyksta su SugarCRM

Reikia pripažinti , kad SugarCRM vis sunkiau perkelia naujus funkcionalumus į nemokamą Community versiją. Iki 5.x versijos komercinių ir nemokamų ( Community) versijos menkai tesiskyrė. Nuo 6.x versijos tie skirtumai pasidarė akivaizdūs. Naujausios 7.x versijos nemokamo ( Community) leidimo vis dar laukiama, pasigirsta kalbų, kad jo iš vis nebus, nors aš manau kad bus. Atviras kodas ir stipri bendruomenė ženklus SugarCRM pranašumas prieš kitus pasaulinius CRM lyderius ir jo prarasti šiai kompanijai tiesiog neapsimokėtų. Tačiau akivaizdus noras kuo daugiau nemokamos versijos naudotojų „upgradinti“ į komercines versijas yra logiška išvada kapitalo grąžos poreikio, kai kapitalo fondai į bendrovę.

Tačiau kvaila būtų SugarCRM kaltinti tuo, kad ji per mažai dovanoja bendruomenei. Ji dovanojo tiek kiek norėjo. Tokia dovanojimo esmė ir yra – dovanoji tiek kiek nori. O atiduota tikrai nemažai. Nelabai įsivaizduoju kiek metų prireiktų kelių žmonių kompanijai nuo nulio padaryti tokios kokybės sistemą kokia dabar yra paskutinė SugarCRM Community versija.

Kas bus toliau

Tolesni SugarCRM platformos vystymo ir vystymosi keliai mano požiūriu bus keleriopi:

1)      Ir toliau su tam tikru pavėlavimu leidžiamos Community versijos, kurios nors ir apkarpytos, bet dėl savo kokybės ir išplėtimo galimybių atrodo patrauklios CRM rinkoje.

2)      Lygiagrečiai egzistuoja visokių nebrangių papildinių portalai, tokie kai SugarOutfitters, kurie nemokamos versijos galimybes papildos svarbiais funkcionalumais, tačiau išlaiko vieningumą su SugarCRM. Tas reiškia, kad jo yra parašytos upgrade save maniera ir įdiegus bet kokį papildinį sistemą būtų galima atnaujinti į naujesnę SugarCRM versiją, taip kaip ir be jo.

3)      Iš dabartinės versijos gimsta naujos CRM sistemos (tipo ManoFirma CRM), kurios gavę tvirtą pagrindą gali skirti lėšas tolimesniam vystymui nepradėjus visko nuo tuščio lapo.

Trečias variantas nėra jokia naujiena. vTigerCRM atsiskyrė nuo SugarCRM jau prieš daug metų, jų funkcionalumo lapas yra tiesiog įspūdingas. Bet kai pabandai naudoti – supranti daiktas pagamintas Indijoje,  pagal „geriausias“ Indijos programavimo manieras ):. Mūsų patirtis – pabandėm ir nusprendėm ,  kad platformos norėtume, kad ir su mažesniu funkcionalumu, bet aukštos kokybės. Todėl daugiau su vTiger nebedirbam.

 SuiteCRM

100 enhancements to SuiteCRM

Daugiau vilčių teikia naujas SugarCRM forkas SuiteCRM. Jo kūrėja Sales Agility kompanija viena seniausių, labiausiai patyrusių ir rimčiausių SugarCRM komandų Jungtinėje Karalystėje. Jos įkūrėjas ir vadovas Greg Soper žinomas veidas SugarCRM bendruomenėje. Aš jais tikiu , kai sako:

We eat, sleep,
and breathe
SugarCRM.

 

Šiuo metu jie paskelbę KickStarter kampaniją surinkti  200 000 svarų naujai SuiteCRM versijai. Planuojamų funkcionalumų sąrašas yra įspūdingas. Suma gerokai mažesnė nei SugarCRM investicijos, bet keleriopai didesnė už visokių lokalių įmonių ManoFirma CRM tipo sistemų biudžetus. Šį įmonė tvirtai įsipareigojo Atviram kodui. KickStarter būdas atrodo racionalus –geriau susimetus padaryti vieną bendrą atvirą sistemą ir lokalioms kompanijoms užsiimti jos pritaikymu, palaikymu, atskirų modulių rašymu, nei kurti daug atskirų ManoFirma CRM tipo sistemėlių galvojant, kad maniškė bus geresnė už kitas likusias. Aišku, gali gautis ne taip gerai kaip planavo ir SuiteCRM‘as, bet be rizikos jokie didesni dalykai nepasidaro. O SuiteCRM projektas mano požiūriu tikrai vertas paramos. Dabar išleidę nedidelę sumą galim ateityje turėti rimtą atviro kodo CRM pasirinkimą.

Daugiau informacijos ir paremti galite KickStarter puslapyje:

[Total: 1    Average: 5/5]

Komentarų nėra

Komentuoti